........::TWILIGHT::........

"Zmierzch,kolejny dzień dobiega końca. Choćby nie wiem jak był piękny jego miejsce zajmie kolejny..."


#1 2009-04-24 15:18:36

Alice-Agnes

Administrator

Skąd: k. Krakowa
Zarejestrowany: 2009-02-09
Posty: 469

Śpiączka

Ha,ha... lubie to opowiadanko . Co o nim sądzicie ?? Proszę o komentarze do mojego "małego dziełka" :
Dagmara trzy lata temu zapadła w śpiączkę , a cztery dni temu się przebudziła. Od tego momentu bała się zasnąć. Nie wiedziała czy się obudzi. Lekarze mówili , że to jej przejdzie.
Daga natomiast za każdym razem gdy zamknęła oczy , widziała siebie odchodzącą w ciemność. Rodzice nie przejmowali się tym ani trochę. Byli zaślepieni radością , po trzech latach płaczu i strachu.
    Dziewczyna leżała w łóżku. Kolejna noc  , i kolejny koszmar. Udawało się jej zdrzemnąć co najwyżej na 10 minut. Budziła ją ciemność. Ciemność w którą odchodziła ona sama. Bała się jej. Nie krzyczała po przebudzeniu. Chciała , ale nie mogła. Strach , nie dotyczył tylko odejścia w przerażającą czerń. Głównie bała się znowu zapaść w śpiączkę , bo z ostatnich trzech lat pamiętała tylko jedno – właśnie siebie odchodzącą. Przez trzy lata to widziała non stop . Miała już dość. Czasami chciała dojść we śnie do końca korytarza bez świateł ale , ale nie mogła. Za każdym razem budziła się oblana zimnym potem. Tak więc na przemian spała i budziła się.
    Tak mijały jej kolejne noce. Za każdym razem maiła większą chęć dojścia na koniec tunelu. Każdej nocy budziła się z coraz mniejszym przerażeniem. W końcu pewnej nocy stwierdziła , że musi dojść. Przecież tak radził jej psycho-terapeuta i rodzice. Może warto było spróbować ?? Może było warto zawziąć się tak mocno , żeby dojść do końca. Może to dojście będzie oznaczać koniec koszmaru , a na końcu korytarza będzie jasne światełko?? Spróbowała. Zamknęła oczy. Szła teraz korytarzem . Ze wszystkich stron było ciemno. Czuła jednak bliskość jakiś niewidzialnych ścian. Mogła iść tylko prosto przed siebie. Nie mogła zawrócić. W pewnym momencie zauważyła światełko. Wiedziała , że jeszcze nigdy tak daleko nie doszła. Zrobiła postęp. Teraz TO już tak blisko.
    Wreszcie doszła. Doszła do końca , wyszła z tunelu. Obróciła się za siebie. Wiedziała tam sceny , niczym zdjęcia z jej życia : chrzest , pierwszy krok , słowo „mama” , Komunie Świętą , scenę z wypadku , po którym zapada  w śpiączkę. Zobaczyła to wszytko ,ale nie zawróciła. Poszła dalej , ku światłu.
Umarła.


http://img144.imageshack.us/img144/7913/5zil49yi7.png
Zmierzch, kolejny dzień dobiega końca...

Offline

 

#2 2009-04-24 17:07:19

~~Brie~~

Wampir

Skąd: Polska Stolica Makaronu xDD
Zarejestrowany: 2009-02-21
Posty: 260

Re: Śpiączka

Muszę przyznać że grasz mi na uczuciach!
za każdym razem strącasz mi uśmiech z twarzy
i siejesz łzy...
jak ty to robisz???


Gdyby wszystko przepadło, a on jeden pozostał, to i ja istniałabym nadal. Ale gdyby wszystko zostało, a on zniknął, wszechświat byłby dla mnie obcy i straszny, nie miałabym z nim po prostu nic wspólnego.
                              Nie mogę żyć bez mojego życia, nie mogę żyć bez mojej duszy ! ;***

Offline

 

#3 2009-04-25 19:53:20

Alice-Agnes

Administrator

Skąd: k. Krakowa
Zarejestrowany: 2009-02-09
Posty: 469

Re: Śpiączka

Ha! To genialnie! Pożądany efekt (:


http://img144.imageshack.us/img144/7913/5zil49yi7.png
Zmierzch, kolejny dzień dobiega końca...

Offline

 

#4 2009-04-29 20:05:42

Alice-Agnes

Administrator

Skąd: k. Krakowa
Zarejestrowany: 2009-02-09
Posty: 469

Re: Śpiączka

Moge jeszcze liczyć na jakieś opinie?


http://img144.imageshack.us/img144/7913/5zil49yi7.png
Zmierzch, kolejny dzień dobiega końca...

Offline

 

#5 2009-04-30 11:07:33

~~Brie~~

Wampir

Skąd: Polska Stolica Makaronu xDD
Zarejestrowany: 2009-02-21
Posty: 260

Re: Śpiączka

oj nie martw się i tak opowiadanie wyszło cudownie ;**


Gdyby wszystko przepadło, a on jeden pozostał, to i ja istniałabym nadal. Ale gdyby wszystko zostało, a on zniknął, wszechświat byłby dla mnie obcy i straszny, nie miałabym z nim po prostu nic wspólnego.
                              Nie mogę żyć bez mojego życia, nie mogę żyć bez mojej duszy ! ;***

Offline

 

#6 2009-04-30 15:13:36

Dredzio

Wampir

3381926
Zarejestrowany: 2009-04-01
Posty: 271

Re: Śpiączka

Kiedy zobaczyłam taki krótki tekst, nie wiedziałam nawet, czy warto czytać. Ale przeczytałam. Z ciekawości.
Nie zawiodłam się absolutnie. Wciągnęłam się, a potem …
Rany… Jeszcze nic nie wzbudziło we mnie takich emocji…

Offline

 

#7 2009-05-07 18:49:06

Annusia

Wampir

3361117
Skąd: Wieluń
Zarejestrowany: 2009-05-04
Posty: 109

Re: Śpiączka

Alice-Agnes pisałaś sama????Jeżeli tak gratuluje.Masz wieeeeeeelki talent:D


Ci, których kochamy nie umierają, bo miłość jest nieśmiertelna.

Offline

 

#8 2009-05-08 21:45:36

Alice-Agnes

Administrator

Skąd: k. Krakowa
Zarejestrowany: 2009-02-09
Posty: 469

Re: Śpiączka

Dzięki ;D
Niestety brak determinacji do pisania czegoś "większego"...


http://img144.imageshack.us/img144/7913/5zil49yi7.png
Zmierzch, kolejny dzień dobiega końca...

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.plUstka pokoje