........::TWILIGHT::........

"Zmierzch,kolejny dzień dobiega końca. Choćby nie wiem jak był piękny jego miejsce zajmie kolejny..."


#1 2009-03-14 13:43:47

gemma

Nowonarodzony

Skąd: Szczecin
Zarejestrowany: 2009-03-02
Posty: 93

Wiedźmin

Wiedźmin to typ wojownika stworzony przez Andrzeja Sapkowskiego. Pojawia się w Cyklu wiedźmińskim tego autora, na który składają się dwa zbiory opowiadań oraz pięciotomowa Saga o wiedźminie. Wiedźmini zrzeszeni są w tajemnym bractwie i zajmują się odpłatnym zabijaniem potworów zagrażających bezpieczeństwu ludzi. Głównym bohaterem Cyklu jest wiedźmin Geralt z Rivii.

Wiedźmin doczekał się ekranizacji w 2001 roku. Reżyserem filmu był Marek Brodzki. Scenariusz napisał Michał Szczerbic, który pod koniec wycofał się z produkcji. Rolę tytułową powierzono Michałowi Żebrowskiemu. Muzykę skomponował Grzegorz Ciechowski. Film został stworzony jako dodatkowy efekt prac nad serialem telewizyjnym, którego premiera miała miejsce jesienią 2002 roku.

opowiadania:
Ostatnie życzenie
Miecz przeznaczenia

saga:
Krew elfów
czas pogardy
Chrzest ognia
Wieża jaskółki
Pani jeziora



Która część podobała wam się najbardziej? Mi do tej pory chrzest ognia <nie przeczytałam jeszcze pani jeziora> Przyznam że zaskoczyło mnie to, że Polak napisał taką świetną fantastykę, wg mnie bijącą na głowę Nawet "władcę pierścieni".


"I hear voices in my mind and you're worried that you're the freak..."

Offline

 

#2 2009-03-14 21:40:25

Twilightoliczka

Wampir

Zarejestrowany: 2009-02-17
Posty: 119

Re: Wiedźmin

Jak na razie czytałam tylko "Krew elfów", jednak jestem tą książką zachwycona. Sapkowski ma świetny styl pisania, zaskakuje, śmieszy, wszystko można sobie świetnie wyobrazić. Mam w planach przeczytać też resztę części

Offline

 

#3 2009-03-15 12:46:22

Alice-Agnes

Administrator

Skąd: k. Krakowa
Zarejestrowany: 2009-02-09
Posty: 469

Re: Wiedźmin

Je też czytałam tylko Krew Elfów. Pozwolę sobie na założenie do tej książki osobnego wątku, też zakładajcie do reszty .


http://img144.imageshack.us/img144/7913/5zil49yi7.png
Zmierzch, kolejny dzień dobiega końca...

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.pl