........::TWILIGHT::........

"Zmierzch,kolejny dzień dobiega końca. Choćby nie wiem jak był piękny jego miejsce zajmie kolejny..."


#1 2009-03-13 20:53:08

Twilightoliczka

Wampir

Zarejestrowany: 2009-02-17
Posty: 119

Eragon

http://images.sefer.pl/_n_/literatura/tworcy/christopher_paolini/eragon/okladka-180.jpg



Pierwszy tom cyklu "Dziedzictwo". Eragon - bohater Paoliniego , młody wiejski chłopak znajduje niebieski kamień i przynosi go do domu. Ale zanim udaje mu się sprzedać go handlarzowi, z "kamienia" wykluwa się szafirowy smok, Saphira. Smoka próbuje ukraść zły Urgals, który brutalnie morduje wuja Eragona. Chłopcu i smoczycy w ostatniej chwili udaje się uciec. Od tej chwili Eragon poprzysięga zemstę mordercy wuja i wyrusza na wyprawę by uratować świat i stać się ostatnim legendarnym Jeźdźcem Smoków. W książce znajdujemy wszystko co niezbędne dla nowej generacji fantasy; wspaniałe walki, historyczne bronie, tajemniczy spisek i ... kobieta elf, która pojawia się w snach Eragona.

Na podstawie książki powstał film.


Mi ta książka bardzo się podoba. Historia jest wciągająca, autor potrafi zaskoczyć zwrotami wydarzeń. Przyznam się, że męczyły mnie przydługie opisy, jednak jest to jedyny minus.

To moja opinia, jakie są wasze?

Offline

 

#2 2009-03-14 11:31:18

Alice-Agnes

Administrator

Skąd: k. Krakowa
Zarejestrowany: 2009-02-09
Posty: 469

Re: Eragon

Ja nie miałam okazji zetknąć się z tą książką,ale powyższy post na tyle mnie zachęciłm ,że  na pewno przeczytam.


http://img144.imageshack.us/img144/7913/5zil49yi7.png
Zmierzch, kolejny dzień dobiega końca...

Offline

 

#3 2009-03-14 13:38:36

gemma

Nowonarodzony

Skąd: Szczecin
Zarejestrowany: 2009-03-02
Posty: 93

Re: Eragon

Mi bardzo się podobała. Film mnie rozczarował. Narazie czekam aż wpadnie mi w ręce trzecia część...


"I hear voices in my mind and you're worried that you're the freak..."

Offline

 

#4 2009-05-07 19:31:59

Annusia

Wampir

3361117
Skąd: Wieluń
Zarejestrowany: 2009-05-04
Posty: 109

Re: Eragon

Książki nie czytałam ale film mi się okropnie podobał


Ci, których kochamy nie umierają, bo miłość jest nieśmiertelna.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.plUstka pokoje