........::TWILIGHT::........

"Zmierzch,kolejny dzień dobiega końca. Choćby nie wiem jak był piękny jego miejsce zajmie kolejny..."

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Moda

#1 2009-02-17 22:29:14

Twilightoliczka

Wampir

Zarejestrowany: 2009-02-17
Posty: 119

Zmierzch- opinie

Podstawowy watek do rozmowy w tym temacie

Co sądzicie o ekranizacji pierwszej części sagi? Co było dobrze, a co było źle? Jaka jest wasza ogólna ocena? Czy polecacie ten film?

Ja w skrócie mówiąc, uważam film za średni. Nie było źle, ale nie było też dobrze. Potwornie się zawiodłam na pominięciu łąki- to mój ulubiony fragment książki! A co z motywem kołysanki? Niby Edward coś tam grał, ale nie było podkreślone co... Pominięto też moc Jaspera (chyba że mnie pamięć myli). No i sala baletowa.. z koleżanką płakałyśmy.. ze śmiechu! Retrospekcja mnie dobiła.. ah, no i zbliżenia oczu jak w westernach! Nie, nie trawię tego...
Podobała mi się jednak wizyta w domu Cullenów. Miałam małe zastrzeżenia, jednak mina Jaspera pobiła wszystko... lub to w jaki sposób było pokazane, jak Mike zapraszał Belle na bal No i jak grali w baseball - to także było świetne
Ogólnie, oceniam tak na 8/10

Offline

 

#2 2009-02-18 13:38:18

Alice-Agnes

Administrator

Skąd: k. Krakowa
Zarejestrowany: 2009-02-09
Posty: 469

Re: Zmierzch- opinie

Moja ocena to tak 7/10. Film nie był zły ( jak mógłby być zły, za samą fabułę zyskał wszystko!). Nie wiem czemu Twilightoliczko piszesz, że nie było sceny z łąka. Przecież była. Oczywiście nie tak rozwinięta ale się ukazała. Mnie zawiodły troszkę szczegóły. U Roberta P. ( Edwarda) można było zobaczyć przy fatalnym zbliżeniu złoteko oka... SZKŁA zmieniające kolor oczu. Byłam zszokowana i zawiedziona.
Kupię sobie na 100% film na DVD, ale to a fabuła, nie wykonanie.
___
Mina Jasperka żądzi!


http://img144.imageshack.us/img144/7913/5zil49yi7.png
Zmierzch, kolejny dzień dobiega końca...

Offline

 

#3 2009-02-18 14:52:19

Twilightoliczka

Wampir

Zarejestrowany: 2009-02-17
Posty: 119

Re: Zmierzch- opinie

No tak, scena na łące była, źle się wyraziłam. Chodziło mi, że nie było tak jak w książce- całej tej wyprawy, wyznań, tego nastroju takiego...

Offline

 

#4 2009-02-18 15:36:38

Alice-Agnes

Administrator

Skąd: k. Krakowa
Zarejestrowany: 2009-02-09
Posty: 469

Re: Zmierzch- opinie

Nie było, a szkoda...
To było bardzo ważne dla fabuły :].


http://img144.imageshack.us/img144/7913/5zil49yi7.png
Zmierzch, kolejny dzień dobiega końca...

Offline

 

#5 2009-02-20 13:03:03

Callycrist

Człowiek

Skąd: Tam gdzie słońce nie dociera^^
Zarejestrowany: 2009-02-20
Posty: 33
WWW

Re: Zmierzch- opinie

Ja uważam, że film był dobry. Gra aktorska Roberta Pattinsona i Kristen Stewart zrobiła swoje. Film był wiernie odtworzony, nie dostrzegłam żadnych mocno rzucających się w oczy wad. Podobało mi się. Oglądnęłam film przed polską premierą, więc byłam na niego przygotowana, gdy poszłam do kina.


Team WA!


http://img27.imageshack.us/img27/1308/teamwaxdra3.gif


"Życie jest do dupy,
a potem umierasz

Offline

 

#6 2009-02-24 19:56:33

mrangel

Nowonarodzony

Skąd: kraków
Zarejestrowany: 2009-02-24
Posty: 57

Re: Zmierzch- opinie

Ja nie mam żadnych zastrzeżeń. Oczywiście pominięto parę ważnych szczegółów...
W filmie podobała mi się muzyka,aktorzy grali bardzo dobrze.
Może uważacie mnie za wariatkę, ale film oceniam 10/10


****
When You Can Live Forever...What Do You Live For?

Offline

 

#7 2009-03-18 15:12:05

twilight_love

Nowonarodzony

8354746
Zarejestrowany: 2009-03-16
Posty: 66

Re: Zmierzch- opinie

Ja również nie mam żadnych poważnych zastrzeżeń. Niestety macie racje, pominięto pare pięknych i ważnych szczegółów. Ale mi i tak film bardzo podoba. Dla mnie 10/10


" I znowu zmierzch - zamruczał pod nosem. -Kolejny dzień dobiega końca. Choćby nie wiem jaki był piękny, jego miejsce zajmie noc".

Offline

 

#8 2009-03-18 17:14:08

~~Brie~~

Wampir

Skąd: Polska Stolica Makaronu xDD
Zarejestrowany: 2009-02-21
Posty: 260

Re: Zmierzch- opinie

Ja tyko 7/10
Pattison od razu do kosza


Gdyby wszystko przepadło, a on jeden pozostał, to i ja istniałabym nadal. Ale gdyby wszystko zostało, a on zniknął, wszechświat byłby dla mnie obcy i straszny, nie miałabym z nim po prostu nic wspólnego.
                              Nie mogę żyć bez mojego życia, nie mogę żyć bez mojej duszy ! ;***

Offline

 

#9 2009-04-01 21:00:56

twilight_love

Nowonarodzony

8354746
Zarejestrowany: 2009-03-16
Posty: 66

Re: Zmierzch- opinie

Mi podoba się dobór aktorów, a w szczególności Pattinson


" I znowu zmierzch - zamruczał pod nosem. -Kolejny dzień dobiega końca. Choćby nie wiem jaki był piękny, jego miejsce zajmie noc".

Offline

 

#10 2009-04-18 00:04:02

J.K.StoneHeart

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2009-04-17
Posty: 2

Re: Zmierzch- opinie

Po obejrzeniu "Twilight" aż strach pomysleć co zrobia z KwN, na szczęście zmienili reżysera! Film był tylko namiastką książki, można nawet powiedzieć marną kopią. Fabułę można streścić w dwóch zadniach.Edward ratuje Bellę z wypadku na parkingu, potem przed napaścią, jedzą razem kolację (właściwie tylko ona) a potem główna bohaterka z książki i internetu wyczytuje, że on jes wampirem.Tadam i wielka miłość.Fragmenty "Zmierzchu", jak powrót z Port Angeles, w którym jednoznacznie Edward potwierdza to o czym Bella dowiedziała się od Jackoba na plaży i chyba najważniejszy - polana, zostały jakoś dziwnie zmiksowane w scenie w lesie za szkołą.Zamiast tego dodano jakies bezsensowne ujęcia z baru i z polowań "ekipy" Jamesa.To raczej nie był "film na podstawie książki" a jakiegoś strasznie okrojonego scenariusza.Jedyny plus to to, że zagrali aktorzy mniejszego formatu.Gdyby zatrudnili do roli Edwarda np. Brada Pitta a w postać Carlisle'a wcielił się Bruce Willis to już by było ponad moje siły. Acha i jeszcze jedno "za" to oczywiście muzyka. Jeden z lepszych kawałków Muse "Supermassive black hole" w czasie meczu baseballa to był naprawdę świetny wybór.


"Za bycie odpowiedzialnym dwa razy w tygodniu".

Offline

 

#11 2009-04-18 11:11:20

rzusto1976

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2009-04-18
Posty: 1

Re: Zmierzch- opinie

mnie się film ogółem podobał,ale wiele rzeczy istotnych zostało pominiętych i przekręconych

Offline

 

#12 2009-04-18 12:08:54

Alice-Agnes

Administrator

Skąd: k. Krakowa
Zarejestrowany: 2009-02-09
Posty: 469

Re: Zmierzch- opinie

J.K.StoneHeart  po przeczytaniu Twojego postu, muszę Ci przyznać rację! Naprawdę bardzo obcieli fabułę. Dużo bardzo ważnych scen jak napisałaś zmiksowano, jak np. scene na polanie, która jest chyba najważniejszą- to ją sobie Meyer "wyśniła". Muzyka to oczywiście bardzo duży plus- wkońcu wybierała ją Stephenie. Ja ten film cenię za fabułę, bo kocham sagę książek, ale aż się gotuję, jak gdy powiem "Kocham Edwarda" koleżanki robią wielkie oczy i się pytają "Bujnełaś się w Pattisonie" ;/ ! Masakra... pyste laski...


http://img144.imageshack.us/img144/7913/5zil49yi7.png
Zmierzch, kolejny dzień dobiega końca...

Offline

 

#13 2009-04-18 12:45:44

krwiopijca na praktykach

Człowiek

1114456
Zarejestrowany: 2009-04-16
Posty: 41

Re: Zmierzch- opinie

taka prawda, że film podobał mi się tylko dlatego, że nakręcony jest na podstawie zmierzchu...ale jakby nie patrzec na fabułe tylko na stronę techniczną-jest on do bani.przede wszystkim nic tam się nie trzyma kupy,jest on po prostu nudny, nieścisły..ale TAK,macie rację -wielki plus za muzykę-cuuuudo.

Ostatnio edytowany przez krwiopijca na praktykach (2009-04-18 12:46:55)


Fucking nighttime. I loathed this time of day. Much like a bad piece of Russian literature, it was long as fuck, and boring as hell ||

Offline

 

#14 2009-04-18 14:13:56

ania1513

Wampir

8231212
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2009-04-17
Posty: 135

Re: Zmierzch- opinie

Uważam, że film jest do dupy... chociaz byłam na nim 2 razy(przedpremiera i premiera) ,bo trzeba było pójść by zobaczyć jak przedstawili wszystko....mogliby się bardziej postarać...mam nadzieje ze KWN zrobią lepiej, ponieważ będzie nowy reżyser.


dude, tylko Ty możesz się tak do mnie zwracać

Offline

 

#15 2009-04-19 10:19:20

J.K.StoneHeart

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2009-04-17
Posty: 2

Re: Zmierzch- opinie

Ogólnie całe to utożsamianie postaci głównego bohatera z aktorem jest dla mnie bezsensowne.Gdyby się okazło, że w 2giej części Edwarda zagrałby ktoś inny to pewnie zagorzałe fanki Pattisona byłyby załamane.Świetnie, że książka doczekała się ekranizacji, szkoda, że tak marnej ale całą sagę powninno cenić się za treść a nie za ładną buzię czy zgrabny tyłek Roberta.
Tak poza tematem słyszałam że New Moon z góry jest skazane na kryrtkę bo większość fanek uważa, że aktor,który ma zagrać Jackoba jest "głupi".Sama treść ja widać ma małe znaczenie.


"Za bycie odpowiedzialnym dwa razy w tygodniu".

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.pl