........::TWILIGHT::........

"Zmierzch,kolejny dzień dobiega końca. Choćby nie wiem jak był piękny jego miejsce zajmie kolejny..."


#1 2009-04-16 19:15:33

Alice-Agnes

Administrator

Skąd: k. Krakowa
Zarejestrowany: 2009-02-09
Posty: 469

Przystanek

Kolejna miniaturka. Miałam kiedyś fazę po oglądnięciu horroru .

***

Codziennie na przystanku o 07.00 rano Klaudia spotykała starszą panią z wnukiem. Lubiła z nimi rozmawiać. Pani Jadwiga Opolska, pomimo sędziwego wieku dobrze rozumiała wszystkie jej kłopoty. Dziewczynka czasami myślała : „ Dziwna ta kobieta , rozmawiam z nią , ona radzi mi jak pozbyć się kłopotów , a ja o niej nic nie wiem. Nic prócz tego , że jej wnuk , chodzi do 2 klasy podstawówki , i jest ode mnie 4 lata młodszy. Ciekawe.”
Dziś także dziewczynka spotkała kobietę na przystanku.
-Cześć Klaudia !!!
-Dzień dobry pani.
-Jak minęła noc ?? Wyspałaś się ?? - kobieta zagadnęła dziewczynkę wsiadając z nią i wnukiem do autobusu.
-Wyspałam ?? To w moim przypadku niemożliwe. Nie mogłam się oprzeć oglądnięciu mojego ulubionego serialu.
-Wiem dobrze o czym mówisz. Co prawda w moim wieku nie było telewizji , ale książkami się zaczytywałam.
-A jak pani minęła ostatnia doba ??
-Nie najlepiej. Ogrzewanie siadło w domu. Mąż musiał palić węglem. Śmierdziało jak nigdy.
-Współczuję. O , już nasz przystanek. Wysiadamy.
-Idź kochanie , żebyś się nie spóźniła , my z Olkiem jeszcze pójdziemy mu kupić drugie śniadanie.
-Dowidzenia – odrzekła Klaudia i pobiegła do szkoły.
Zaraz po dzwonku na lekcje wszyscy uczniowie zamiast na lekcje , poszli na dużą salę gimnastyczną poprowadzeni przez nauczycieli.
-Co to może być ?? Przecież wczoraj nie mówili o żadnym apelu. - spytała się Klaudii koleżanka
-Nie mam pojęcia , ale mam przeczucie , że nasza pani dyrektor doszła do wniosku , że – udawanym głosem dyrektorki powiedziała – „jesteśmy bardzo niegrzecznymi uczniami , i jeżeli w naszej szkole , będą się dalej zdarzać incydenty zrywania desek klozetowych , wezwie policję.”
Dziewczynki wybuchnęły śmiechem , za co zostały skarcone mrożącym wzrokiem nauczyciela.
Wreszcie cała szkoła zgromadziła się na dużej sali gimnastycznej. Pani dyrektor , ubrana na czarno zaczęła mówić:
-Dzień dobry wszystkim. Wiem , że jesteście zdziwieni tym niezapowiedzianym apelem , ale gromadzimy się tu gdyż ostatniej nocy na ulicy Kwiatowej doszło to strasznego wydarzenia. - Klaudia wzmożyła uwagę. Co też takiego mogło się stać dwie ulicy dalej od niej ?? - Z tego co jak na razie dowiedziała się szkoła wynika , że tragedii rodzinnej . Ucznia naszej szkoły – Wojtka Opolskiego , jego babci – Jadwigi Opolskiej i dziadka – Marka Opolskiego. Z niewyjaśnionych powodów zaczadzili się dwutlenkiem węgla. Proszę uczcijmy ich pamięć minutą ciszy.
Dla Klaudii minuta trwała godzinę. Nic nie rozumiała. Cały dzień była roztrzęsiona. Nie wiedziała co oznaczają wydarzenia z ostatniej godziny.
Następnego dnia normalnie poszła na przystanek. Nie zastała ani staruszki ,ani jej wnuka.

***


http://img144.imageshack.us/img144/7913/5zil49yi7.png
Zmierzch, kolejny dzień dobiega końca...

Offline

 

#2 2009-04-17 22:42:20

Twilightoliczka

Wampir

Zarejestrowany: 2009-02-17
Posty: 119

Re: Przystanek

Wow... świetny pomysł! Naprawdę mi się spodobało.^^

Offline

 

#3 2009-04-18 12:54:05

Alice-Agnes

Administrator

Skąd: k. Krakowa
Zarejestrowany: 2009-02-09
Posty: 469

Re: Przystanek

Powie mi ktoś jeszcze coś ;> ?


http://img144.imageshack.us/img144/7913/5zil49yi7.png
Zmierzch, kolejny dzień dobiega końca...

Offline

 

#4 2009-04-19 22:23:01

Clarie

Wampir

3777215
Skąd: Szczecin
Zarejestrowany: 2009-04-17
Posty: 218

Re: Przystanek

ja powiem:D <wyrywa się>
uwielbiam takie historyjki...;]
tylko jakoś tak dla mnie za mało... (ale to mój zwykły problem, bo mi zawsze za mało wszystkiego;p)


http://img180.imageshack.us/img180/5985/beztytuux.jpg

Offline

 

#5 2009-04-20 17:47:20

~~Brie~~

Wampir

Skąd: Polska Stolica Makaronu xDD
Zarejestrowany: 2009-02-21
Posty: 260

Re: Przystanek

świetny pomysł
jaki horror oglądałaś???
tylko wyłapałam coś dziwnego
to w końcu Olek czy Wojtek???


Gdyby wszystko przepadło, a on jeden pozostał, to i ja istniałabym nadal. Ale gdyby wszystko zostało, a on zniknął, wszechświat byłby dla mnie obcy i straszny, nie miałabym z nim po prostu nic wspólnego.
                              Nie mogę żyć bez mojego życia, nie mogę żyć bez mojej duszy ! ;***

Offline

 

#6 2009-05-07 19:01:15

Annusia

Wampir

3361117
Skąd: Wieluń
Zarejestrowany: 2009-05-04
Posty: 109

Re: Przystanek

na razie zbierasz u mnie same pochwały:D
bardzo ciekawie piszesz i gdy człowiek doczyta do końca,myśli co dalej:)


Ci, których kochamy nie umierają, bo miłość jest nieśmiertelna.

Offline

 

#7 2009-05-08 21:46:23

Alice-Agnes

Administrator

Skąd: k. Krakowa
Zarejestrowany: 2009-02-09
Posty: 469

Re: Przystanek

Ha! I o to chodzi!
Dzięki!


http://img144.imageshack.us/img144/7913/5zil49yi7.png
Zmierzch, kolejny dzień dobiega końca...

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.pl