........::TWILIGHT::........

"Zmierzch,kolejny dzień dobiega końca. Choćby nie wiem jak był piękny jego miejsce zajmie kolejny..."


#1 2009-02-17 16:58:22

Alice-Agnes

Administrator

Skąd: k. Krakowa
Zarejestrowany: 2009-02-09
Posty: 469

OPINIE

Wasze opinie na temat tej części sagi.


http://img144.imageshack.us/img144/7913/5zil49yi7.png
Zmierzch, kolejny dzień dobiega końca...

Offline

 

#2 2009-02-17 22:04:56

Twilightoliczka

Wampir

Zarejestrowany: 2009-02-17
Posty: 119

Re: OPINIE

Jak dla mnie "Przed świtem" nie jest takie złe, jak niektórzy twierdzą. Owszem, różni się od innych części i to w bardzo dużej mierze, jednak podoba mi się. SM pięknie opisała ślub Edwarda i Belli.. mm naprawdę mi się podobał Szkoda tylko, że Trzecia Księga (Księga Belli) jest taka strasznie skrócona. Tam było dużo miejsca do popisu! A tak, to takie hop-siup i już. Pogubiłam się w imionach wszystkich nowych wampirów, a moc Belli była taka.. nijaka. Myślałam, że to będzie jakieś BUM!, a tu tak cicho i spokojnie... nie wiem, mogła być widoczna ludzkim okiem, to już byłoby ciekawsze I wpojenie Jacoba.. nie, nie, nie! Biedna Nessi...
Ogólnie, z całej sagi, "Przed świtem" stawiam na 3 miejscu. Było dobrze, ale mogło być lepiej.

Offline

 

#3 2009-02-20 13:49:56

Callycrist

Człowiek

Skąd: Tam gdzie słońce nie dociera^^
Zarejestrowany: 2009-02-20
Posty: 33
WWW

Re: OPINIE

Mnie się podoba. Co prawda z tym dzieckiem Mejerowa namieszała, ale jest ok. Ta cała przemiana, uczucia, wszystko jest jak należy. Ogółem zakończyła cudownie.


Team WA!


http://img27.imageshack.us/img27/1308/teamwaxdra3.gif


"Życie jest do dupy,
a potem umierasz

Offline

 

#4 2009-02-20 20:23:53

Isabells

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2009-02-20
Posty: 1

Re: OPINIE

bardzo mi sie podoba
nie moge doczekać sie jak bedzie w polskich ksiegarniach

Offline

 

#5 2009-02-20 20:42:21

Callycrist

Człowiek

Skąd: Tam gdzie słońce nie dociera^^
Zarejestrowany: 2009-02-20
Posty: 33
WWW

Re: OPINIE

No, muszę sobie to kupić.
Najbardziej mi się podoba cytat
"Życie jest do dupy, a potem umierasz".
Szczere do bólu ;].


Team WA!


http://img27.imageshack.us/img27/1308/teamwaxdra3.gif


"Życie jest do dupy,
a potem umierasz

Offline

 

#6 2009-02-20 20:54:58

Alice-Agnes

Administrator

Skąd: k. Krakowa
Zarejestrowany: 2009-02-09
Posty: 469

Re: OPINIE

Ja nie czytałam. Nie chciałam w necie. Wyłanczam się z wątku, włącze po 18 marca, jak wydadzą .


http://img144.imageshack.us/img144/7913/5zil49yi7.png
Zmierzch, kolejny dzień dobiega końca...

Offline

 

#7 2009-02-23 15:39:48

~~Brie~~

Wampir

Skąd: Polska Stolica Makaronu xDD
Zarejestrowany: 2009-02-21
Posty: 260

Re: OPINIE

Mi też sie podoba:D Może z wyjątkiem ostatniej księgi. Wolę Bellę jako gapowatego śmiertelnika niż perfekcyjnego wampirka. Podobały mi się poglądy Jacoba na całą tą sytuacje, ale nie rozumiem stosunku Edwarda do Renesme...


Gdyby wszystko przepadło, a on jeden pozostał, to i ja istniałabym nadal. Ale gdyby wszystko zostało, a on zniknął, wszechświat byłby dla mnie obcy i straszny, nie miałabym z nim po prostu nic wspólnego.
                              Nie mogę żyć bez mojego życia, nie mogę żyć bez mojej duszy ! ;***

Offline

 

#8 2009-02-24 17:11:54

mscullen26

Człowiek

Skąd: Kolba
Zarejestrowany: 2009-02-21
Posty: 14

Re: OPINIE

Ja na razie nie czytałam i nie zamierzam aż do wakacji... Mam takie postanowienie Trenuję silną wolę prawie jak Edward Po prostu chce się spokojnie rozkoszować czytaniem w słoneczku, z dala od szkoły Mam nadzieję, że się uda... Chociaż i tak mniej więcej wiem o czym jest książka


"LOOK AFTER MY HEART... I LEFT IT WITH YOU..."

Offline

 

#9 2009-03-03 19:20:15

gemma

Nowonarodzony

Skąd: Szczecin
Zarejestrowany: 2009-03-02
Posty: 93

Re: OPINIE

a według mnie to najlepsza część sagi. Chociaż księga Jacoba ciut mi się dłużyła... Ale jak zaczęłam czytać to nie mogłam się oderwać i nawet przestałam zauważać, że to po angielsku... Niesamowita.


"I hear voices in my mind and you're worried that you're the freak..."

Offline

 

#10 2009-03-07 11:09:42

VampireLady

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2009-03-07
Posty: 4

Re: OPINIE

Jak dla mnie ostatnia część sagi jest fascynująca. Mi nic w tym nie przeszkadza ;]] Stephenia na prawdę się postarała, uważam, że stanie się największym Bestsellerem na świecie ! ;dd

Ale fakt, cześć Jacoba trochę się dłużyła, a niektóre momenty były naciągane i nudne w jego księdze...

Offline

 

#11 2009-04-03 20:56:00

Alice-Agnes

Administrator

Skąd: k. Krakowa
Zarejestrowany: 2009-02-09
Posty: 469

Re: OPINIE

Skończyłam czytać. Nie umiem użyć odpowiedniego słowa , by opisć jaka jest, ale napewno coś koło genialn, fenomenalna itp.
Bardzo mi się podobała, wbrew temu co piszecie, księga Jacoba nie dłużyła mi się i wszystko było OK.
Tylko ten happy end... szczęśliwe zakończenie i Bella nie powinny chodzić w parze .D


http://img144.imageshack.us/img144/7913/5zil49yi7.png
Zmierzch, kolejny dzień dobiega końca...

Offline

 

#12 2009-04-18 12:35:20

krwiopijca na praktykach

Człowiek

1114456
Zarejestrowany: 2009-04-16
Posty: 41

Re: OPINIE

Przed świtem-najlepsza częćś sagi!Tak mi się spodobała,że posunęłam sie do czegoś, czego nigdy wsześniej nie robiłam-zanim wydano po polsku, to przeczytałam 2 razy po angielsku...ale warto było...ksiązka cuuudowna,zaskakująca, odważna...ni i te tytuły w księdze Jacoba...ahh...włąśnie czytam ją po raz 5 i podoba mi się coraz bardziej


Fucking nighttime. I loathed this time of day. Much like a bad piece of Russian literature, it was long as fuck, and boring as hell ||

Offline

 

#13 2009-05-04 22:10:20

Annusia

Wampir

3361117
Skąd: Wieluń
Zarejestrowany: 2009-05-04
Posty: 109

Re: OPINIE

Swietna książka.Cały ślub wesele i podróż poślubna....no cudo
Ale jak przeszłam do księgi drugiej to delikatnie mówiąc źle mi się to czytało.Ale księga trzecia była już na powrót świetna.Ale pomysł z Reenesme podobał mi się tak średnio...


Ci, których kochamy nie umierają, bo miłość jest nieśmiertelna.

Offline

 

#14 2009-05-05 15:27:20

Dredzio

Wampir

3381926
Zarejestrowany: 2009-04-01
Posty: 271

Re: OPINIE

NIe wie, może już wyrosłam, może podeszłam do tego z byt dużym dystansem, ale PŚ mnie nie powaliło. Może się to wydać dziwne, ale najbardziej dłużyła mi się księga pierwsza. Mnie jakoś rozterki ślubowe i noco poślubne nużyły. No i muszę się przyznać, że jak zobaczyłam, że cała księga druga będzie z punktu widzenia Jacoba to aż jęknęłam. Bo byłam przekonana, że przez całą księgę Jake będzie się zajmował problemami sfory i ani słówkiem nie wspomni o Belli i to akurat wtedy, kiedy zaczęło się coś dziać! No i przed przeczytaniem PŚ nie lubiłam Jacoba, bo mi podpadł w Zaćmieniu. Ale po księdze drugiej zakochałam się w nim na nowo. Doceniłam go i jego rolę w życiu Belli po raz drugi. Ale najbardziej w całym PŚ wkurzył mnie wątek ciąży Belli i tego niby ataku Volturi. Bo najpierw myślałam: "dziewczyno, pozbądź się tego dziecka! Jesteś na to za młoda! A studia? To coś cię zabije!" (tak wiem, idiotyczne xD) A potem, kiedy się okazało, że Bella w końcu zostanie przemieniona, i to dzięki dziecku, doceniłam je i tu z kolei zaczęła mnie irytować postawa Edwarda... Wrr... A potem Volturi, którzy przybywają od razu w pełnym składzie, nawet nie sprawdziwszy prawdziwości relacji Iriny... Uh... =="

Offline

 

#15 2009-05-05 17:03:07

Clarie

Wampir

3777215
Skąd: Szczecin
Zarejestrowany: 2009-04-17
Posty: 218

Re: OPINIE

Dredzio napisał:

No i przed przeczytaniem PŚ nie lubiłam Jacoba, bo mi podpadł w Zaćmieniu. Ale po księdze drugiej zakochałam się w nim na nowo. Doceniłam go i jego rolę w życiu Belli po raz drugi.

A potem Volturi, którzy przybywają od razu w pełnym składzie, nawet nie sprawdziwszy prawdziwości relacji Iriny... Uh... =="

strasznie mnie to drugie zdenerwowało.! niby taka sprawiedliwa władza, a jak tylko ktoś im zagraża to wykorzystają byle pretekst... we wcześniejszych książkach to może nie lubiłam Volturi, ale darzyłam je dużym zainteresowaniem, a po PŚ to po prostu tak się na nich wkurzyłam, że po prostu... <wrrr>

i nie podobało mi się, że nie było tej walki... mimo, że nie przepadam za maskarą, to to wszystko rozwiązało się za łatwo, powinno dojść do jakiegoś starcia... a nie tak, że wszyscy wyszli bez żadnych strat...
po co Aro i reszta przybyli, żeby potem wrócić z kwitkiem...
myślałam, że wampiry są mściwe, szybko się denerwują, są porywcze... a oni po prostu odeszli...
nie podobało mi się to.


http://img180.imageshack.us/img180/5985/beztytuux.jpg

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.pl